miuxjooga@gmail.com

Lastejooga

Parim, mida me oma lastele anda saame, on õpetada neid iseennast armastama /Louise Hay/

 Laste jooga on mäng, mis põhineb Hatha jooga õpetusel, kus tund sisaldab jagamisringi, füüsilisi harjutusi (asanaid), hingamisharjutusi, palju mängu, lühikesi meditatsioone ja lõdvestust. Laste jooga tund on iga kord erinev, kuid igal juhul mänguline ja lõbus. Mängime, naerame, räägime muinasjutte ja seda kõike nii, et joogas tuntud kehaasendid (asanad) saavad märkamatult selgeks. Iga tund kujuneb vastavalt laste soovidele ja valmisolekule, puudub igasugune võistlus ja võrdlus. Erinevalt spordist, ei ole jooga tulemustele orienteeritud. Joogatunni eesmärk on luua lapse jaoks mõnus turvaline keskkond, kus ta tunneb ennast hoitult, kus ta saab olla tema ise- just nii nagu ta hetkel on, koos kõigi oma tunnete ja emotsioonidega.

Jooga on tööriist, mis aitab leida kontakti iseenda ja oma füüsilise kehaga, muudab keha ja meele paindlikumaks ja tasakaalukamaks, õpetab toime tulla oma tunnetega ning suhtuma sõbralikult iseendasse ja kaaslastesse. Mõni laps muutub füüsiliselt painduvamaks, mõni vastupidavamaks, immuunsussüsteem tugevneb. Samuti võib märgata, et laps on tasakaalukam, rahulikum, avatum, enesekindlam, elurõõmsam, oskab näha teisi enda ümber ja mis peamine, armastada iseennast.

Jooga aitab lastel leida tasakaal ja tugevus iseenda seest. Lapsed õpivad usaldama iseennast ja universumit. Joogalik lähenemine soosib kaastunnet ja austust kõigi ja kõige ümbritseva vastu. Lastejooga tunnis saab iga laps olla tema ise. Pole konkurentsi ega võistlemist.


Olen õpetanud Laagri Huvikoolis lastejoogat kolm aastat. Võta julgelt ühendust, olen valmis Viljandis ja Viljandist Tartu suunal lastejoogatunde juhendama.

Ootan väga Teie armsate lastega kohtumist!

Lastejooga tund Laagri huvikoolis