miuxjooga@gmail.com

Teekond Punktist A Punkti B

Teekond Punktist A Punkti B

Kui sa täna tunned, et su vajadused ei ole rahuldatud ja sinu sees on hirm. Sa oled mures, meedia poolt ärahirmutatud, sul on raske usaldada, oled ettevaatlik ja kahtlustav. Tunned enda sees viha, ebaõiglust, oled segadusse aetud, murelik ja üksildane? Oled endassesulgunud, ebakindel ja segaduses? Siis tea, et kõik on korras. Sa oled ainult inimene ja kuna su vajadused ei ole hetkel rahuldatud, siis kõiki neid tundeid tunda on täiesti normaalne. Aga ära unusta, et need on ainult sinu tunded, aga mitte sina ISE. See on punkt A, kus me inimestena ikka satume.

Vajadused inimesena? Selleks, et ellu jääda, on meil kõigil vaja õhku, vett, toitu, puhkust, turvatunnet. Sealt edasi läheb asi rohkem inimese põhiseks, olenevalt indiviidist on vajaduse intensiivus erinev. Kelle jaoks on olulisem suhtlus, ühtsus, kuulumine kogukonda, teistega arvestamine, toetus, usaldus, kelle jaoks rohkem enda isiklik ruum, vabadus, iseseisvus. Olulised on ka ausus, rõõm, teadlikkus, loovus ning loetelu jätkub. Kui hästi sina enda vajadusi tunned?

Punkt A1 on see koht, kus sinu vajadused on rahuldatud. Seal on koht uudishimule, kiindumusele, vaimustusele, julgusele, kavalusele, imetlusele, on ka põnevust, joovastust ja muid meeldivaid tundeid. Need tunded on küll positiivsed, aga ka neil on võime meid oma keskmest kõigutada. Joogid püüdlevad aga tasakaaluka vaatleja positsioonile, kus ei negatiivsed ega ka ülearu positiivsed emotsioonid ei tõuka tasakaalupunktist välja.

Joogas me püüdleme positiivsete ja negatiivsete tunnete vahealasse, kus saame jääda neutraalseks kõrvaltvaatajaks. Selleks harjutame me joogatunnis enda mõtete ja tunnete järjepidevat jälgimist, mitte nendega samastumist.

Seega punkt B, kuhu me jõuda võiksime, on see mõnus neutraalne ala, kus on tingimusteta ARMASTUS, on huvi ja avatus, on rõõm, hoolivus, on erinevuste sallivus, sõbralikkus, austus, USALDUS, RAHULOLU, selgus ja kergus.

Jooga on teekond, mis aitab ja toetab meid ning mis on alati olemas, ükskõik mis maailmas toimub, ükskõik millest uudistes räägitakse. SUL ON võimalus muuta oma joogapraktika püsivaks ja toetavaks, teades, et see on alati SINU JAOKS OLEMAS. Sa oled alati armastatud ja hoitud, lihtsalt USALDA.